Murat KAYNAK kimdir?
115 okunma

Murat KAYNAK kimdir?

Murat Kaynak ve Doktorumsun.com hakkındaki tüm detaylar, röportajımızla haberimizde yer alıyor.

ABONE OL
Aralık 23, 2022 10:24
Murat KAYNAK kimdir?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Aktif olarak doktorumsun.com un yönetim kurulu başkanlığını yapmaktayım ve daha önce sağlık sektöründe ismini dünyaya duyurmuş iki projeye imza attım, doktorumsun.com ise yeni çocuğumuz  🙂

Doktorumsun.com fikri nasıl ortaya çıktı?

Aslında çok daha önce ve çok farklı bir konseptle doktorumsun.com olarak lansmanımızı yapmayı planlamıştık fakat yola çıkınca farklı fikirler ortaya çıktı, proje biraz yolda şekillendi diyebiliriz. Az önce de belirttiğim gibi, 10 yılı aşkın zamandır sağlık sektöründeyim ve sektörü takip ediyorum dolayısıyla sektörün ihtiyaçlarını gayet iyi biliyorum. Bu ihtiyaçlar çerçevesinde projemizi güncelledik ve fikrin ortaya çıkışı bu şekilde oldu diyebiliriz. Bu proje, ihtiyaçtan doğdu!

Doktorumsun.com ’u benzer diğer platformlardan farklı kılan nedir?

Rakiplerimiz eski ve güçlü, bunun farkındayız fakat bu durumu avantaja çevirmek bizim elimizde, bunun da farkındayız. Bu proje için uzun süredir çalıştığımızı daha önce zaten belirtmiştim. Rakiplerimizi çok iyi analiz ettik, neyi yapıp neyi yapamadıklarını ve doktorlarımızın neyi talep ettiğini çok iyi biliyoruz ve bu durumun bizi rakiplerimizin önüne taşıyacağına inanıyoruz.

Örneğin, bizde her hangi bir aracı bulunmuyor, danışan doktoruna ulaşmak istediği takdirde herhangi bir bekletilme ile karşılaşmıyor. Doktorumuzun profilinde olan numara ile direkt olarak doktor veya asistanı ile iletişim kurabiliyor ve sorularına anında cevap bulabiliyor. Kayıtlı doktorlarımızın profillerinde doktorlarımızın istediği sosyal medya hesaplarına link veriyoruz dolayısıyla danışan, doktorun daha önceki işlerini inceleyip daha detaylı bilgi sahibi olabiliyor.

Günümüzde artık herkes bir şeylere, bir yerlere yetişmeye çalışıyor, herkesin biraz acelesi var Sümeyye Hanım. Biz de doktora istediği bilgileri en hızlı ve etkin şekilde sunma, danışanların ise aradıkları bilgilere en hızlı ve basit şekilde ulaşma imkanı tanıyarak zaman kazandırmayı, zamandan tasarruf sağlamayı amaçlıyoruz.

Hepsinden önemlisi insan kaynağımıza çok güveniyoruz. Deneyimli, işinin ehli bir ekiple yola çıktık. Özellikle yönetim kadromuzun hem sektörel deneyimi, hem networkü çok kuvvetli; bunun bize uzun vadede büyük avantaj sağlayacağına inancımız tam.

Bu farklılıkları nasıl ön plana çıkarmak istiyorsunuz?

Her şeyden önce bilinirliğimizi arttırmak, doktorumsun markasını Türkiye’nin ötesine taşımak istiyoruz. Bunun için ciddi bir pazarlama bütçesi ayırdık ve Türkiye’nin en iyi ajanslarıyla sözleşmeler imzaladık. Elbette elinizde insanlara faydası olmayacak, ihtiyaca dokunmayan bir ürün ya da hizmet varsa, istediğiniz kadar reklam yapın, uğraşın, buradan sonuç almanız mümkün olmaz, bunu da biliyoruz. Bu sebeple de kullanıcı deneyimini, kullanıcı dostu arayüzleri ve inovasyonu kurumumuzun birincil vizyonu olarak belirledik.

Doktorumsun.com bizlere neler sunuyor, Kurduğunuz platform insanlara nasıl kolaylıklar sağlıyor?

Doktorumsun.com üye doktorlara bir çok bilgiyi tek bir ekran üzerinden danışana sunma imkanı sağlıyor. Sosyal medya hesapları, kendi iletişim bilgileri hatta asistanının iletişim bilgisi, whatsapp ile iletişim, randevu oluşturma vb. birçok hizmet artık tek bir platformda! Bu sizce de hem hizmeti veren hem de almak isteyen için büyük rahatlık değil mi?

Doktorumsun.com tam olarak neyi hedefliyor?

Temel hedefimiz; doktora ulaşmanın en kolay, en etkili yolu olmak. Artık danışanlar bir doktor ya da bir hastalık ile ilgili bilgi almak istediğinde sayfadan sayfaya geçmek yerine tek bir sayfa üzerinden, birkaç tıkla işini halledebilsin istiyoruz. Belki size biraz abartı gibi gelecek Sümeyye Hanım ama biz doktorumsun.com’u Türkiye’de hatta uzun vadede dünyada sağlık sektörünün arama motoru, sağlık sektörünün google’ı olarak hayal ediyoruz ve bu hayalimize mutlaka ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP